Aromatoterapia – znany od wieków sposób chętnie używany przez współczesnych ludzi

Ostatnio coraz częściej sięgamy po stare sposoby posiadające pozytywne działanie na nasz organizm. Tak jest również w przypadku dobroczynnego oddziaływania na nasz organizm różnorodnego typu zapachów.

zapach jaśminu
Autor: garethjmsaunders
Źródło: http://www.flickr.com/photos/garethjmsaunders/2065891945/
Aromaterapia stanowi gałąź medycyny alternatywnej – sprawdź markę Secret Soap. Uważa się, iż właściwy zapach może pozytywnie wpływać na nasze zdrowie oraz nastrój. Wykorzystywane są w niej szczególnie olejki eteryczne i inne substancje zapachowe. Można ich użyć do inhalacji, kąpieli, okładów i masażów. Mamy możliwość stosowania naturalnych olejków zapachowych albo mieszanki kilku właściwie dobranych składników.

Te walory zapachów ceniono już wiele lat przed naszą erą. Także obecnie aromaterapia jest bardzo powszechna na świecie. W takich działaniach organizm traktuje się jako całokształt, a terapia ma służyć przywróceniu mu równowagi oraz uruchomieniu sił odpornościowych. W zależności od użytych olejków możemy osiągnąć efekt pobudzenia, uspokojenia czy poprawienia naszego myślenia. Zobacz tu: .

Dla przykładu udowodniono, że aromat jaśminu koi nerwy, uspokaja, dlatego też może mieć działanie podobne do leków nasennych. Biorąc pod uwagę dużo działań ubocznych leków nasennych, jak uzależnienie lub upośledzenie ogólnej formy fizycznej i psychicznej, trzeba mieć jakąś drugą możliwość. Uważa się, że ma też właściwości antydepresyjne – interesuje cię zapach jaśminu?. Zważywszy na ilość stresu, który odczuwamy aktualnie w związku z pośpiesznym trybem życia, bezsennością i nieumiejętnością radzenia sobie z kłopotami codziennymi zapach jaśminu może być remedium, po jakie dobrze jest sięgnąć zamiast środków farmakologicznych. Aromatoterapeuci twierdzą, iż wpływa również korzystnie na ciśnienie krwi i puls.
Mamy nadzieję, że ten tekst przekonał was, iż warto sięgać po sprawdzone od lat sposoby.