Ćwieki wciąż na czasie

on

We wcześniejszym sezonie królowały ciuchy przyozdobione przeróżnymi ćwiekami, nitami i kolcami. W sklepach pojawiły się już też kolekcje z najnowszego sezonu, które pokazują, iż trend na ćwieki będzie jeszcze przez jakiś okres. Kiedyś tego typu dodatki przypisywane były jedynie dla osób o rockowych i metalowych upodobaniach. Obecnie ćwieki można odnaleźć nawet na eleganckich torebkach czy gustownych sukniach.

Pośród dostawców ubrań przyozdobionych opisywanymi drobiazgami z pewnością prym wiodą sklepy sieci H&M. Kolekcja będąca aktualnie już na wyprzedaży, jak i odzież z nowej dostawy posiadają przyozdobienia w postaci nitów czy ćwieków. Szczerze mówiąc bardzo ciężko byłoby teraz wyszukać sklep, w którego asortymencie nie byłoby choć jednej rzeczy odpowiadającej temu trendowi.

Ozdoby te zazwyczaj umieszcza się w miejscach, gdzie nie mają one skutkować żadnym zadrapaniem skóry lub uszkodzeniem innych naszych ciuchów. Ćwieki idealnie więc sprawują się na kołnierzykach, mankietach czy po zewnętrznej części spodni. Ostrzejsze kolce raczej obsadzone są na wysokości ramion, tak aby nie sprawiały dyskomfortu noszącym je panom czy paniom. Natomiast torby H&M swoje ozdoby umieszczone mają najczęściej z przodu, tak aby przymocowane do nich nity lub ćwieki nie zaciągały pozostałej części naszej garderoby.

Poza opisaną wyżej opcją zaciągnięcia przez ćwieki pozostałych naszych ciuchów, problematyczne może również okazać się zwyczajne pranie odzieży razem z ćwiekami. Dodatkowo wszyscy ci, którzy piorą ubrania jedynie w pralce, a ręczne pranie jest im zupełnie obce powinni odpowiednio wcześniej przemyśleć zakup takiej odzieży. Nader często na poleceniach znajdujących się na metce jest informacja o konieczności ręcznego prania danej rzeczy, co może być czasochłonne i uciążliwe. Powinno się więc zawsze bardzo dokładnie zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na metce, żeby uniknąć tego typu niemiłych niespodzianek. Dla bezpieczeństwa odzieży należy również prać odzież na lewej stronie.