Czy rzeczy używane są gorsze? Zdecydowanie nie. W punktach z tego typu rzeczami można odnaleźć coś oryginalnego

Mnóstwo osób uważa ze rzeczy używane zawsze muszą być gorszej jakości. Czy to prawda? Jeśli przyjmiemy określoną perspektywę, to oczywiście możemy w ten sposób stwierdzić. Bo pod kategorię nowości taka rzecz już nie może podchodzić.Prawdą jest że, rzeczy używane często są w dobrej kondycji, w świetnym stanie, ale określamy ich cechy, pragniemy się jej pozbyć, to nie możemy powiedzieć, że jest nowa, bo to będzie kłamstwo.

Sklep odzieżowy
Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Niemniej, rzeczy nie pierwszej nowości powinniśmyklasyfikować do zupełnie innej kategorii – jako rzeczy, owszem, nie pierwszej nowości, ale które mogą pochwalić się licznymi atutami.

Weźmy na przykład takie hurtownie odzieży używanej. To miejsca, każdy może znaleźć coś pasującego do jego stylu. Często bowiem w dużych sklepach, tak zwanych „sieciówkach” mamy duży wybór, ale mało rzeczy unikatowych. Wiążę się to z tym, że zakupy robi tam wiele osób, dlatego tez każdy egzemplarz może pojawić się w szafie wielu osób. Natomiast w sklepach z odzieżą używana jest tak, iż często jeden egzemplarzy danej bluzki czy koszulki, to naprawdę jedyny egzemplarzy – poznaj przykłady. Dzięki temu możemy kupić jakąś rzecz i spodziewać się, że nie zobaczymy innego człowieka w takim samym ubiorze .

sklep z ciuchami
Autor: Paris on Ponce & Le Maison Rouge
Źródło: http://www.flickr.com
To bardzo fajne dla osób, które cenią sobie oryginalność. Dlatego też miejsca te odwiedzają wszyscy, bez względu na wiek. Dla młodych istotna jest niepowtarzalność kupowanych ubrań, dla starszych osób zaś wyznacznikiem jest cena. ponieważ w sklepach z odzieżą używaną możemydużo zaoszczędzić, ceny są takna każdą kieszeń, a ubrania dobrej jakości. Podobnie, oryginalność to wartość nie tylko ubrań ale też mebli. Jeśli nie interesują nas „sieciówki”, gdzie stale pojawiają się te same aranżacje to powinniśmy wybrać się na jakiś pchli targ czy targ staroci – .

Możemy doznać miłego zaskoczenia, jak duży tam jest wybór i jakie oryginalne rzeczy można kupić, nie tylko meble, ale na przykład piękną zastawę czy oryginalne obrazy. Jeżeli wiec gustujesz w unikatowych rzeczach, z którymi na pewno związana jest niejedna historia, to idealnym miejscem na zakupy będzie właśnie taki kiermasz antyków. Jednocześnie, ceny tam mogą się różnić, w zależności od tego, kto sprzedaje.