Czy udoskonalanie powierzchowności to trudna sprawa?

W czasach kiedy wygląd zewnętrzny ma duże znaczenie w wielu obszarach życia, większa część ludzi szuka rozwiązań, które w krótkim czasie udoskonali wizerunek. Najwięcej problemu z tkanką tłuszczową wywołuje brzuch. Kuracje wyszczuplające brzuch przeprowadzone pod okiem zawodowców, ewidentnie minimalizują tkankę tłuszczową, aktywują jej spalanie, aktywizują krążenie i ujędrniają skórę. W powiązaniu z właściwą dietą i treningami, zabiegi odchudzające brzuch pomogą szybciej osiągnąć szczupłą sylwetkę.

brzuch
Autor: Alex-501
Źródło: http://www.flickr.com

Liposukcja brzucha (sprawdź kompletną propozycję pod adresem) jest zabiegiem polegającym na usuwaniu nadmiaru tłuszczu z wybranych okolic ciała. Nie jest wyjściem na odchudzanie, daje sposobność profilowania sylwetki. Jego zadaniem nie jest redukcja masy ciała, a zmiana kształtu i proporcji. W czasie zabiegu usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej z brzucha, pozostawiając pod skórą powłokę tkanki tłuszczowej grubości 1cm.

Nie wolno usuwać za bardzo dużej ilości tkanki tłuszczowej , ażeby nie doszło do powstania nierówności skóry. Odsysanie tłuszczu (więcej info) wiąże się po zabiegu z koniecznością użytkowania silnego ucisku elastycznego okładów profilujących, takich jak spodenki gorsetowe, albo (embryolisse) rajtuzy elastyczne. Powinno się je zakładać przez kolejne 6 tygodni. Chociaż cena tego zabiegu nie jest mała, wiele osób poddaje się owej procedurze pozbycia się tłuszczu.

Odsysanie tłuszczu wykonywane jest z zasady w znieczuleniu przewodowym, lecz dopuszczalne jest także znieczulenie ogólne. Sondę wprowadza się poprzez drobne nacięcia skóry czynione w lokalizacjach najmniej zauważalnych.

brzuch
Autor: Jacek Becela
Źródło: http://www.flickr.com

U osób zdrowych, których skóra na brzuchu uległa wydatnemu rozciągnięciu możliwa jest plastyka brzucha (sprawdź więcej).

Hej, sprawdź to (http://www.smoothclinic.pl/), jeżeli do tej pory nie wiesz o tej ciekawej stronie a upewnisz się, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Z wiekiem skóra staje się mniej elastyczna, a tkanka tłuszczowa trudniejsza do spalenia. W efekcie powstają nieładne fałdy zwiotczałej skóry, jakich nie da się całkiem stracić za pomocą treningów. Zabieg ma na celu przede wszystkim poprawę wyglądu sylwetki, brzucha, oraz nastroju. Nadzwyczaj znacząca jest świadomość, że sama operacja nie rozwikła absolutnie problemu. Ażeby zachować szczupłą sylwetkę, trzeba zastosować należytą dietę, także zestaw systematycznych ćwiczeń.