Czym jest stomatologia zachowawcza? sprawdź informacje

Bardzo często zadawane zapytanie przez badanych to pytanie o dentystykę zachowawczą. Jest to nic innego jak dział dentystyki, który zajmuje się profilaktyką i zaleczeniem ubytków. Zabiegi, którymi cechuje się stomatologia zachowawcza to między innymi czyszczenie zębiny z próchnicy, a także uzupełnianie ubytków w zębie specjalistycznym materiałem, czyli wypełnieniem.

firma - migawka
Autor: Asamblea Nacional del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Stomatologia zachowawcza to również leczenie kanału. Każdy gabinet stomatologiczny posiada ofertę, w której powinny się pojawić się różnorodne działania w kwestii zapobiegania. (oferta na implanty) Wspólne dla gabinetów są działania kontrolne, czyli sezonowy badanie uzębienia, w następnej kolejności wypełnianie ubytków. Bardzo istotne, aby decydując się na gabinet zorientować się, na jakiego rodzaju materiałach pracuje dentysta powinny to być wysokiej jakości materiały najlepiej światłoutwardzalne (Dental Corner). Niektórzy dentyści dołączają również do swych zabiegów nadbudowę korony zęba. W dużej liczbie gabinetów badany ma możliwość skorzystania z zabiegów z zakresu dentystyki estetycznej przykładowo most, licówki, korony czy oczyszczanie z kamienia nazębnego i wybielanie zębów.

W przypadku każdego działu stomatologii tak i stomatologia zachowawcza wymaga od pacjenta regularnych wizyt u dentysty i regularnych przeglądów uzębienia – sprawdź – stomatologia zachowawcza. Przy przeciwdziałaniu próchnicy stosowane są inne działania takie jak np. znieczulenie, które może być miejscowe, a przy trudniejszych zabiegach ogólne wykonywane przez specjalistę anestezjologa.