Dlaczego używanie farb do włosów nie wpływa na nie najlepiej, jakie są sprawdzone sposoby ich regeneracji.

Dużo kobiet pragnie stylowo i elegancko się prezentować, i wiele bardzo dużo robi w kierunku tego, aby rzeczywiście tak było. Dlatego też właśnie pod ich kątem półki w drogeriach będą się aż uginać od najróżniejszych preparatów oraz środków pielęgnujących i poprawiających urodę.

kosmetyki chenice
Autor: pds209
Źródło: http://www.flickr.com
wizerunek - skóra
Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz niektóre ze stosowanych zabiegów mogą mieć niekiedy jeszcze swój drugi wymiar, a mianowicie w jakiś sposób negatywnie działają, szczególnie jeżeli chodzi o włosy. Podczas farbowania, bo to właśnie ono jest jednym z takich zabiegów, stosuje się często dość agresywne środki chemiczne. Nałożenie farby jeden raz być może nie zrobi nic poważniejszego, ale regularniejsze używanie tego typu preparatów już tak obojętne nie będzie. Włosy mogą stać się matowe, wysuszone i bez blasku, poza tyym niektóre z kosmetyków tego typu powodować mogą alergie i uczulenia. Szczególnie niebezpieczny będzie amoniak, który cechuje się jednak bardzo dużą skutecznością, więc nadal jest bardzo często stosowany. Nie do końca pożądane oddziaływanie mają także różnego rodzaju utleniacze, które powodują utratę blasku przez włosy.
W związku z tym że większość kobiet nie zrezygnuje za nic w świecie z tego, żeby farbować włosy, to trzeba jednocześnie zastosować różnorodne preparaty i odżywki które mają poprawić ich stan. Ważny będzie więc przede wszystkim szampon, który jest najważniejszym środkiem pielęgnacyjnym, w sklepach zakupić już można specjalne do włosów po farbowaniu. Należy się także zaopatrzyć w odpowiednią odżywkę i maskę, one także znacznie mogą pomóc w poprawie kondycji włosów. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również kosmetyki chenice przeznaczone przede wszystkim do regeneracji i odbudowy włosów z problemami.

Dzięki zupełnie naturalnemu składowi i odpowiednim technologiom produkcji preparaty tej firmy będą doskonale odbudowywać nawet najbardziej zniszczone włosy. Skuteczność tych kosmetyków wynika z zastosowania liposomów, które są malutkimi molekułami transportującymi aktywne substancje do środka włosa, tym samym odżywiając go i poprawiają zdolność do odbudowy.