Historia najbogatszego Hiszpana

Jeśli kiedykolwiek robiłaś zakupy ubraniowe, bankowo jest ci znana ekskluzywna marka Zara. Dziś na całym świecie pracuje ponad 650 punktów sprzedaży tej ekskluzywnej marki. Należy wiedzieć, że ojciec tej ciuchowej potęgi, pochodzący z półwyspu iberyjskiego Amancio Ortega Gaona, rozpoczął swoją trasę do bogactwa od pracy w sklepie z ubraniami.

Dzisiaj Gaona jest najzamożniejszym mieszkańcem Hiszpanii oraz ma piąte miejsce w zestawieniu najbogatszych ludzi na globie. Droga tego zaradnego człowieka może stać się źródłem natchnienia dla wielu młodych ludzi. Amancio Ortega Gaona robotę w sklepie z ubraniami rozpoczął w wieku 17 lat. Dwadzieścia lat potem zaczął prowadzić swój pionierski punkt handlowy, w którym miał w ofercie ubrania Zara. Jego historia to esencja tego, co zwie się w uproszczeniu „od pucybuta do milionera”.

Ubrania Zara, pomimo strasznego krachu finansowego, rozchodzą się kapitalnie. Najbardziej wiarygodnym na to dowodem jest to, że Zara charakteryzuje się korzystną proporcją zysku do przychodu. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być dużo. Najbardziej znaczącym atutem, jaki mają ubrania Zara, są wspaniałe projekty. Ogromne znaczenie ma także zdobyta przez parę dekad renoma. Zara istnieje od lat siedemdziesiątych, dzięki czemu osadziła się w ogólnej świadomości ludzi. Ubrania Zara kojarzą się konsumentom z elegancją i pewnością wysokiej jakości. To bardzo wartościowe dla firmy, źródło jej wspaniałego sukcesu.

Najbardziej zamożny mieszkaniec półwyspu iberyjskiego, Amancio Ortega Gaona, jest dla wielu młodych ludzi prawdziwym wzorem. Konsekwentną pracą zdobył on ogromny majątek i założył światowe imperium odzieżowe – markę Zara. Nie żebrał w instytucjach państwowych o pieniądze, nie manifestował na ulicach, nie wyciągał gotówki z budżetu państwa ucząc się na państwowym uniwersytecie. Na fortunę zapracował własnoręcznie i za to trzeba go podziwiać.