Jak nosić się modnie, ale tanio? Czy tak naprawdę jest to możliwe? Jakie mamy na to sposoby?

Wiele ludzi chciałoby kupować ubrania bardzo oszczędnie, jak natomiast wskazuje rzeczywistość nie zawsze to takie proste. Co w związku z tym robić, by nosić się modnie, a jednocześnie tanio? Są na to sprawdzone sposoby. Minęły już czasy, gdy lumpeksy przywodziły na myśl skojarzenia z dziurawymi, niemodnymi szmatami i niezbyt miłym zapachem. Dzisiaj w ogromnej większości przypadków, to normalne sklepu z bardzo modną odzieżą, przykładowo tuniki lato czy kominy damskie. Co ważne, są to ciuchy w bardzo dobrych cenach.

ubrania
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Można w tego typu punktach znaleźć i ubrania nowe, by natomiast dobrze je dobrać trzeba się trochę nachodzić i dokładnie poszperać – można też szukać tutaj. Dzisiaj już bez wstydu możemy pochwalić się taką zdobyczą wypatrzoną w lumpeksie i na pewno nikt nie spojrzy na to z niesmakiem. Co ważne, zakupy w lumpeksie to gwarancja, że można kupić coś oryginalnego, coś czego w sieciówkach nie dostaniemy. Do tego, w związku z tym iż dajemy drugie życie takim ciuchom, to dbamy o ekologię.

Dobrze jest również poszperać w swojej szafie, lecz również w innych miejscach, jak szafa mamy albo siostry, by wynaleźć coś, co można przerobić biorąc pod uwagę trendy obecnego sezonu. Czasami wystarczające są niewielkie przeróbki, coś odpruć, przyszyć lub skrócić. Być może niektórzy z nas nie wiedzą, jak się przerabia ubrania. Nic nie szkodzi, dzisiaj bowiem, kiedy mamy powszechny dostęp do internetu w prosty sposób można odnaleźć filmiki, instrukcje, które pomogą nam dokonać odpowiednich przeróbek. Świetna będzie także wymiana. Najlepiej zrobić spotkanie “wymiankowe”, niech każda osoba przyniesie ubrania, jakich już od jakiegoś czasu nie nosi, na przykład komin męski, albo kominy damskie –

Szczególnie opłaca się przynieść coś, co niespecjalnie na nas leży, bo może być tak, iż dla kogoś innego będzie to stylizacja jakby wymarzona. Można także poszukać informacji o takich zamianach w naszych najbliższych okolicach. Tego typu spotkania w niektórych miejscach są już na dużą skalę, dlatego też istnieje wielka szansa, że uda się dostać coś rzeczywiście wartego uwagi. Dzięki temu jest również okazja, by zdobyć nowe ciuchy, w których będziemy czuć się wygodnie oraz modnie. Jak widzimy, są to proste sposoby, natomiast rezultat może być bardzo zadowalający.