Masz dużo wolnego czasu? Poszukujesz nowego hobby? Zabierz się za robienie biżuterii, a na pewno przestaniesz narzekać na nudę!

Masz sporo wolnego czasu i brakuje ci pomysłu, co z nim zrobić? Jesteś na długim zwolnieniu lekarskim bądź urlopie rodzicielskim? A może aktualnie nie masz pracy? Nie wiesz, czym wypełnić sobie kolejne dni lub czym ciekawym się zająć? Możliwości jest mnóstwo! Na pewno warto wyszukać dla siebie nowe hobby i zacząć się rozwijać w inny sposób niż do tej pory. Może warto, żeby to było coś konstruktywnego, twórczego? Rękodzieło, szydełkowanie, robótki na drutach – to świetny pomysł.

biżuteria srebrna
Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele kobiet interesuje się wytwarzaniem biżuterii. Mają później gotowe prezenty na różne uroczystości – dla koleżanek, mam, teściowych, cioć czy sąsiadek. Nierzadko nawet udaje im się więcej zarobić, udostępniając wykonane samodzielnie produkty online. Zakładają blogi albo wykorzystują serwisy aukcyjne. Co istotne, tym może się zajmować tak naprawdę każdy! Nie są wymagane szczególne zdolności. Wystarczy tylko zakupić zestaw startowy, w jakim będą oczywiście półfabrykaty srebrne do wyrobu biżuterii – i do dzieła – czytaj więcej o hurtowni biżuterii srebrnej! Początkowo możemy wykorzystać gotowe pomysły i inspiracje, które znajdziemy w internecie, ale z czasem, gdy już będziemy bardziej rozeznani, z pewnością przyjdzie nam chęć, by zacząć wcielać w życie swoje własne pomysły. Będziemy eksperymentować, szaleć, tworzyć oryginalne kolczyki, czy też bransoletki. Sporą korzyścią takiego hobby jest fakt, że tym sposobem na pewno nie będziemy zwyczajnie się prezentować. Żadna z koleżanek nie będzie miała identycznej biżuterii co my (chyba że ją dla niej wykonamy).

korale
Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com

Co możemy wykorzystać w procesie tworzenia? Oczywiście wiele rozmaitych artykułów! Koraliki Miyuki, sznureczki, druciki, czy też modelinę. Tak naprawdę ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia (którą też możemy sobie w ten sposób rozwinąć). Zresztą, kiedy odwiedzimy różne sklepy z koralikami, to same zauważymy, jak wiele jest tam pożytecznych akcesoriów – zobacz tu o hurtowni biżuterii Oleńka. Do wyboru do koloru! Aż trudno się powstrzymać, by nie popróbować z nimi poeksperymentować, nie pobawić się, zestawiając je w interesujący sposób. Efekty z pewnością będą wspaniałe i już nigdy nie założysz biżuterii innej niż ta, którą sama przygotowałaś!