Niezwykłe przymioty kamieni szlachetnych

„Młody mężczyzna powinien mieć pojęcie o 3 sprawach: winie, biżuterii i kwiatach” – tę sentencję usłyszałem będąc młodzikiem poszukującym swej drugiej połowy. I coś w tym jest, ponieważ znajomość owych dziedzin o wiele ułatwia kontakty międzyludzkie, a wiadomo że aby znaleźć kogoś na całe życie musimy wyjść do ludzi. Innym sposobem się po prostu nie uda. Odpowiednio wychowany dżentelmen winien od czasu do czasu sprezentować swej sympatii kwiatki.

Autor: paper_by_design
Znajomość biżuterii przyda się już w chwili w której serduszko nam zabije silniej i będziemy w stu procentach przekonani że to ta jedyna. Dobrać pierścionek do upodobań ukochanej kobiety wcale nie jest najprostszym zadaniem. Wbrew pozorom Diament nie jest wyłącznym materiałem jubilerskim.

W sklepie jubilerskim możemy zaopatrzyć się w ozdoby stworzone z rozmaitych kamieni. Kwestię tę utrudnia jeszcze to, że zazwyczaj poszczególnym kamieniom przypisane są swoiste własności. Trudno orzec czy tak jest faktycznie, jednak niektóre kobiety zwracają uwagę na podobne detale.

Przykładem może być Ametyst. Ten kamień szlachetny jest przede wszystkim polecany ludziom zapracowanym, bowiem podobno ma właściwości relaksacyjne. Dawniej wierzono, że zabezpiecza przed alkoholizmem. Osoby interesujące się mistycyzmem ufają, że Ametyst oczyszcza ze złej energii pomieszczenia w których mieszkamy bądź pracujemy. Nie jest łatwo zweryfikować takie stwierdzenia, bowiem są one niemożliwe do sprawdzenia, jednak jeżeli komuś drobiazg z jakiegoś kamienia szlachetnego dopomaga, to czemu nie. A jeśli wiara w naszyjnik z Ametystem ma zagwarantować nam harmonie i spokój to nie ma po co zmagać się z zakorzenionymi od czasów starożytnych teoriami.

Naturalnie nie jedynie narzeczeni nabywają ozdoby. Często szukamy po prostu podarku dla kogoś bliskiego z powodu rocznicy czy dlatego że mamy taką wolę. Ponieważ Ametysty (adres tej strony) to jedne z najbardziej docenianych kamieni szlachetnych wśród jubilerów, stanowią one istotny asortyment w ofercie przedsiębiorstw kategoryzowanych w przeglądarkach jako hurtownia jubilerska (na stronie). Precjoza z kamieni szlachetnych obecnie to nie tylko domena pań. Również panowie gustują w tego typu akcesoriach (przypinki do gajerów, spinki do mankietów, a nawet wisiorki.)