W jaki sposób polubić temat golenia? Jakich akcesoriów oraz kosmetyków warto używać?

Jednym z bardziej znienawidzonych przez mężczyzn zajęć jest golenie. Z pewnością sporo mężczyzn, jacy każdego dnia rano golą się stwierdzi, iż nie znosi tego powtarzalnego zajęcia.

W niektórych przypadkach jest to sprawa podejścia, lecz też niewłaściwych akcesoriów i kosmetyków. Czy ten zabieg można lubić?
skóra twarzy
Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
kosmetyka
Z pewnością można, a wiedzą o tym ludzie, którzy z golenia zrobili swego rodzaju rytuał. Tak, nie ma w tym nic śmiesznego, iż ktoś podchodzi do tej kwestii całkiem poważnie. Część mężczyzn, którzy cenią sobie wyczucie stylu, posiadają również trochę tradycyjne podejście do tematu. Tania jednorazówka już im nie wystarcza, chcą trochę jakby powrócić do czasów, kiedy przyrządy do golenia wyglądały inaczej aniżeli dziś, jednak były bardzo dobre i służyły latami. Tego przykładem są maszynki z wymiennymi żyletkami. Możemy nawet dzisiaj je stosować, czego przykładem jest Muhle Razor . To luksusowa marka, która wypuszcza tego typu perełki na rynek. Nie można też zapomnieć o dobrym pędzlu do piany. http://facetaria.pl/golenie-pianki-zele-do-golenia-c-148_241.html http://facetaria.pl/wyrabianie-piany-do-golenia-porady-praktyczne-facetariapl-po-31.html http://facetaria.pl/muhle-maszynka-do-golenia-na-zyletki-muhle-r89-p-658.html

A jak sytuacja przedstawia się z różnymi kosmetykami pomocnymi przy goleniu? Gdy spojrzymy na półkę, na jakiej stoją pianki do golenia , to musimy się zastanowić co wybrać. Z pewnością używanie ich to bardzo wygodna sprawa. Mamy bowiem od razu pianę, jaką trzeba jedynie nałożyć na twarz. Nie musimy używać żadnych kremów, które po goleniu trzeba dobrze zmyć. Piana bowiem zmywa się bez problemu.
kłopoty
Autor: Darkside_sithlord [Marlon Garcia]
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o żele do golenia, to jest także ich duży wybór.

Z pewnością są one dobrym wyborem dla osób o wrażliwej cerze, ponieważ żel posiada bardziej zwartą konsystencję, która bardzo dobrze pokrywa naskórek i przy okazji bardziej chroni przed uszkodzeniami i często bardziej nawilża.