Jak wykonać azjatycki makijaż „dewy skin”? Jaki efekt dzięki niemu uzyskamy?

Sztuka makijażu jest z czymś ciągle udoskonalanym i doprowadzanym do perfekcji. Bez przerwy wymyśla się nowe specyfiki, rodzaje makijażu, ale również sposoby na to, aby wyglądać nieskazitelnie. Wciąż większą popularnością cieszy się koreański makijaż nazwany „dewy skin”.

azjatycki makijaż
Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Czym się charakteryzuje i w jaki sposób go wykonać dobrze?
Taki rodzaj makijażu jest jednym z najpopularn www.beautikon.com/blog/makijaz-w-koreanskim-stylu/a myśl rosę i taki właśnie efekt na skórze chcieli uzyskać jego twórcy. Chodzi o lekki oraz rozświetlony makijaż, jaki da wrażenie niemal zroszonej delikatnie cery. Taki rozświetlający makijaż nada nam blasku oraz spowoduje, że skóra będzie prezentowała się naturalnie jak również zdrowo i będzie prawie nieskazitelna. Aby otrzymać taką idealną cerę trzeba zacząć od zatroszczenia się o zdrową skórę. Właściwa pielęgnacja skóry jest takim punktem wyjścia do uzyskania doskonałego efektu. Gdy chodzi o taki typ makijażu trzeba przede wszystkim zapewnić właściwe nawilżenie.
Następnym krokiem przed rozpoczęciem makijażu będzie jeszcze większe rozświetlenie skóry. Żeby to zrobić, trzeba posłużyć się rozświetlającą maską beautikon.com/blog/rozswietlajacy-makijaz-krok-po-kroku/w formie płachty. Skórę trzeba oczyścić, nałożyć maskę, a kiedy ją zdejmiemy dodatkowo użyć intensywny krem nawilżający. Jeśli nie mamy aż tyle czasu na tego typu zabiegi, to użyjmy rozświetlającej bazy. Baza w kolorze różu świetnie rozjaśni szary kolor cery, a oprócz tego z pewnością sprawi, iż makijaż będzie trzymał się dłużej. Ten azjatycki makijaż odznacza się tym, że nie stosuje się tu kosmetyków matujących. Cel to rozświetlenie jak również nadanie pięknego blasku skórze twarzy. Dlatego kremy, które mają za zadanie zmatowić cerę, bardzo utrudniają stworzenie takiego zamierzonego rezultatu. Z tego też powodu podkład trzeba wymieszać z kremem wodnym i nakładać za pomocą specjalnego pędzla do kosmetyków w stanie płynnym. Kremu nie można wcierać w skórę.

rozświetlający makijaż
Potem należy odczekać kilka minut aż krem się wchłonie. Wtedy można ocenić czy otrzymany efekt rozświetlenia jest dobry, czy też za mocny. Gdy tak się dzieje to należy dokonać potrzebnej korekty. Użyć można puder sypki, pamiętać musimy przy tym o strefie T, tym bardziej jeżeli mamy tłustą cerę.

Pamiętajmy o pudrze rozświetlającym, który nakładamy w małej ilości głównie na czubek nosa, brodę jak i wgłębienie nad ustami. Teraz wystarczająca będzie już tylko niewielka ilość różu na policzkach, tusz do rzęs oraz mała ilość koloru na usta i makijaż jest już zrobiony.