Wypadanie włosów jako problem mężczyzn i kobiet

Kłopot wypadania owłosienia dotyczy nie tylko facetów, lecz i pań w każdym wieku. Bytowanie z łysieniem nie jest proste w dobie mody na piękne i lśniące włosy.

Wypadanie włosów u kobiet mogą mieć różne przyczyny.
Od zmian hormonalnych, poprzez używanie niektórych leków, po niepoprawną pielęgnację włosów. Wypadające włosy (Profesjonalny trycholog Wrocław) w przypadku kobiet mogą być wynikiem ciąży, bądź menopauzy. Przyczyny nadmiernego wypadania włosów zdołają spoczywać również w zakażeniach i schorzeniach ogólnoustrojowych, bądź chorobach skóry głowy. Wszelka przyczyna łysienia powinna być zdiagnozowana, albowiem jedynie wtedy możliwe jest skuteczne Leczenie tej uciążliwości.
wszczepianie włosów

Autor: Reynaers Polska
Źródło: Reynaers Polska
Metoda leczenia łysienia jest zależna od wielu elementów. Kiedy utrata włosów nie może być zahamowane żadną metodą, przeszczep włosów jest najbardziej skutecznym i najbardziej trwałym rozwiązaniem zachowania gęstej fryzury. Za jego pomocą można odtwarzać także ubytki w obrębie brwi, rzęs, lub brody. Transplantacja włosów to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, jaki zapewnia uzupełnienie niedoborów, powstałych w wyniku wyłysienia. Transplantacja rozpoczyna się od pobrania skóry wraz z mieszkami włosowymi z tylnej części głowy i wszczepianie włosów w miejsca wyłysiałe. Lekarz dentysta dublin jest w stanie brać również osobne grupy mieszkowe. Transplantacja włosów przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a okres trwania zabiegu uzależniony jest od ilości przeczepionych jednostek.

Przeszczep włosów może być wykonany u większości ludzi mających dobry stan zdrowia, a nawet u dzieci. Istnieje natomiast grupa przeciwwskazań do przeprowadzenia owego zabiegu.