Zaniedbane produkty higieniczne

Współczesne czasy można zaliczyć do niesamowicie higienicznych gadżetów oraz preparatów, jakie stosuje do higieny, aczkolwiek czasem w pędzie za nowościami zapominamy o tych najbardziej podstawowych.
Dziś niemalże każda kobieta nie potrafi sobie wyobrazić wychodzenia z domu bez make upu, faceci każdego dnia stosują antyperspirantu, w każdej damskiej torbie znaleźć można gadżety, które służą do poprawiania wyglądu podczas pobytu w pracy, każdego dnia lub dwa razy dziennie kąpiemy się – można niezwykle długo wymieniać wszelkie zabiegi higieniczne, jakim poddajemy ciało.

Natomiast czasami zamiast skupić się na dokładnym oczyszczaniu całego ciała zbyt dużą wagę przykładamy do jego upiększania za pośrednictwem makijażu i tym podobne. Czyszczenie uszu? A kto by sobie tym zawracał głowę! Pałeczek stworzonych do ich czyszczenia używamy niezwykle rzadko, gdy nam się czasem przypomni. A uszy to drzwi wszelkich zakażeń i dozwalanie na zaleganie w nich brudu sprawia, iż sami skazujemy się na wszelkie choroby. Czyszczenie uszu, według wszelkich standardów, powinno mieć miejsce codziennie – na jego stronie (na jego stronie). Najlepiej nadaje się do tego chwila tuż po umyciu włosów, kiedy ich wnętrze jest nieco wilgotne. Warto o tym pamiętać! Pałeczki do uszu kosztują naprawdę niewiele, a ich użycie to zaledwie moment. Nie zapominajmy o troszczeniu się o nasz narząd słuchu.
pumeks
Autor: Ivana Sokolović
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie zapomnianym przez sporo osób niezwykle prostym akcesorium, jaki w kwestiach higieny może zdziałać naprawdę wiele jest pumeks. Znany od tysięcy lat od długiego czasu stosowany jest do usuwania zrogowaciałego naskórka, o czym tu poczytasz – zobacz więcej szczegółów na swiatleku.pl (zobacz więcej szczegółów na swiatleku.pl)zobacz więcej szczegółów na To produkt doskonały: całkowicie naturalny, efektywny, stosunkowo niedrogi oraz ogólnie dostępny. Aczkolwiek mimo to sporo osób, szczególnie pań, jakby zapomina o jego istnieniu. Daje to tragiczne rezultaty w postaci pięknie pomalowanych paznokci u nóg, a kompletnie zaniedbanych pięt. Szkoda, zwłaszcza, że zadbanie o te fragmenty ciała jest niezwykle prosty: wystarczy pumeks stosowany podczas kąpieli albo na sucho, a oprócz tego balsam zmiękczający.

Pierwsze efekty są obserwowalne już po pierwszym użyciu, ale na doskonałe pięty trzeba trochę poczekać, zwłaszcza, jeśli były poważnie zaniedbane. Aby nie dopuszczać do takiego stanu w przyszłości opłaca się stosować ten produkt codziennie w trakcie kąpieli. Zajmuje to naprawdę niewiele czasu, a efekty są naprawdę doskonałe. Takie zabiegi polecane są oczywiście także mężczyznom.